EP U-17

EP U-17: Španjolska u polufinalu

Nel Pavletic/PIXSELL

U polufinalu koji je na programu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika susreta Njemačka - Nizozemska

Nogometna reprezentacija Španjolske do 17 godina plasirala se u polufinale Europskog prvenstva kojem je domaćin Hrvatska nakon što je u petak u četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u Varaždinu svladala Mađarsku sa 3-1 (2-1).

Francuzi su poveli preko Gouirija (9), ali već do poluvremena Španjolci su preokrenuli preko Moreya (17) i Ruiza (35-11m), a konačnih 3-1 je u drugom poluvremenu postavio Sergio Gomez (56).

U polufinalu koji je na programu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika susreta Njemačka - Nizozemska, koji je na rasporedu u subotu od 17.45 sati na stadionu u Zaprešiću.

Ranije u petak u polufinale se plasirala i Turska koja je u Velikoj Gorici s minimalnih 1-0 svladala Mađarsku. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 20. minuti, kad je mađarski reprezentativac Andras Csonka poslao loptu u vlastitu mrežu.

Turska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Engleske i Irske, koji će biti odigran u subotu (12 sati), također na stadionu Radnika u Velikoj Gorici.