Tenis

WTA Eastbourne: Mirjana Lučić-Baroni bez prolaza u drugo kolo

RTL Arhiva

Mirjana Lučić-Baroni zaustavljena je na startu turnira u Eastbourneu gdje je u maratonskom meču izgubila od Monice Niculescu sa 6:4, 5:7, 7:5

Poput Borne Ćorića i Mirjana Lučić-Baroni tek sada upisala je prvi nastup na travnatoj podlozi ove godine i odmah je upisala poraz. Protivnica joj je bila Monica Niculescu koja ju je u prvom kolu turnira u Eastbourneu svladala u tri seta.

Meč je potrajao više od dva sata, a Lučić-Baroni propustila je veliku priliku za pobjedu.

U trećem setu dva puta imala je break prednosti, kod 5:3 imala je i meč loptu na servisu Niculescu, a nakon što ju nije iskoristila, Rumunjka je napravila preokret i izborila prolaz u drugo kolo.

Niculescu će tamo imati vrlo težak posao jer ju čeka Petra Kvitova, Čehinja koja je osvojila turnir u Birminghamu.