Tenis

ATP Newport: Karlović u četvrtfinalu

Friso Gentsch/DPA/PIXSELL

Hrvatski tenisač Ivo Karlović (ATP - 25.) započeo je u srijedu obranu naslova na ATP turniru s travnatom podlogom u američkom Newportu pobijedivši u 2. kolu Amerikanca Denisa Kudlu (ATP - 178.) sa 6-4, 6-4 za 67 minuta igre

Bio je to četvrti Karlovićev dvoboj sa 24-godišnjim Kudlom i njegova druga pobjeda. Naš 38-godišnji veteran je odmah na početku meča oduzeo servis Kudli, što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Drugi je set Karlović otvorio s dva 'breaka' i vodstvom 3-0. Kudla je vratio jedan 'break', ali je Karlović mirno priveo meč kraju, iako je pogodio svega 45 % prvih servisa, što je za njega neobično malo.

Ivo je zabio 16 aseva i napravio sedam dvostrukih pogrešaka. Drugi nositelj turnira, koji se igra u kompleksu u kojem se nalazi Međunarodna teniska kuća slave, u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz dvoboja Rusa Kravčuka (ATP - 122.) i Nijemca Gojowczyka (ATP - 131.).