Nogomet, Gold cup

Nogometaši SAD-a prvi finalisti Gold Cupa

Twitter / @GoldCup

Nogometna reprezentacija SAD-a izborila je mjesto u finalu Gold Cupa, prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba, nakon što je u polufinalu svladala Kostariku s 2-0 (0-0) u utakmici odigranoj u Arlingtonu, predgrađu Dallasa

Amerikanci su poveli u 72. minuti pogotkom Jozyja Altidorea na asistenciju iskusnog Clinta Dempseyja. Upravo je Dempsey zapečatio sudbinu Kostarikanaca kad je u 82. minuti postigao pogodak za konačnih 2-0.

Drugo polufinale, u kojem se sastaju Meksiko i Jamajka, na rasporedu je u noći s nedjelje na ponedjeljak (3 sata ujutro po srednjoeuropskom vremenu), a bit će odigrana na stadionu Rose Bowl u Pasadeni, predgrađu Los Angelesa.

Finalni dvoboj bit će odigran u noći sa srijede na četvrtak (3.30 iza ponoći) na Levis stadionu u Santa Clari, gdje svoje utakmice kao domaćin igra NFL momčad San Francisco 49ers.