Plivanje

PK Jadera: Dva srebra s Prvenstva Hrvatske za dobne skupine, te velika "berba" sa Županijskog prvenstva

PK Jadera: Dva srebra s Prvenstva Hrvatske za dobne skupine, te velika

Od 29. srpnja do 1. kolovoza u Zagrebu se održavalo Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine na kojem je nastupilo 325 plivača i plivačica iz 37 klubova, a pod vodstvom trenera Marijana Čuline boje Jadere je branilo 7 članova: Sandro Barić, Leo Bavdek, Duje Grgić, Tonka Krstić, Andrija Smolić, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić

Do srebrnih medalja i titula viceprvaka doplivali su ml. juniori Sandro Barić (01) i Duje Grgić (01).

Sandro je do svoje prve državne medalje doplivao u disciplini 100m prsno gdje se u jutarnjim kvalifikacijama s vremenom 1:08.21 plasirao u A finale te je popodne istu dionicu isplivao za 1:08.77 i osvojio srebrnu medalju, u disciplini 200m prsno plasirao se u B finale s vremenom 2:32.76 dok je popodne istu dionicu isplivao za 2:32.46 i plasirao se na 5. mjesto u kategoriji.

Duje je do medalje doplivao u disciplini 200m leptir. U jutarnjim kvalifikacijama se s vremenom 2:13.34 plasirao u popodnevno A finale te je do medalje doplivao s vremenom 2:14.62. U C finala se plasirao u disciplinama 100m leptir (1:00.49) 6.mjesto i 400m slobodno (4:24.10) 12 mjesto.

U finalne trke su se kvalificirali i juniori Andrija Smolić (00), B finala 50m leptir (27.07) i 50m prsno (32.88) koji je obe trke završio plasmanom na 10.mjesto, i Leo Bavdek (99) koji je u A finalu disciplinu 200m leptir (2:13.92) završio plasmanom na 6. mjesto.

Među mlađim juniorima Tonka Krstić (03) jedošla do B finala u disciplinama 200m mješovito (2:39.29) - 8. mjesto, 400m mješovito (5:26.17) - 6. mjesto, 200m leptir (2:37.72) - A finale i plasiman se na 5. mjesto. Ellena Šušteršić (03) je C finale plivala u discipinam 200m slobodno (2:24.92) - 13. mjesto i 200m leđno (2:38.00) - 17. mjesto. Mateo Škalec (02) je također u C finalu plivao discipline 400m mješovito (5:10.25) i 200m prsno (2:41.16).

2. kolovoza na bazenu Kolovare, u organizaciji PK Zadar, održano je Županijsko prvenstvo u plivanju. Na natjecanju su nastupili klubovi PK Dupin, PK Jadera i PK Zadar.

Na natjecanju je Jadera nastupila s 41 članom koji su doplivali do 52 medalje (25xzlato, 15xsrebro 12xbronca).

Natjecatelji su bili podijeljeni u 7 kategorija: A - 2002. i stariji, B – 2003/2004, C -2005/2006, D -2007, E- 2008, F -2009 te G - 2010. i mlađi. Na programu su bile 50m discipline slobodno, leđno, prsno i delfin dok su najmlađi natjecatelji G kategorije plivali 50m noge slobodno.

Po dvije zlatne medalje su osvojili: Duje Grgić, Rita Herceg, Lovre Jerak, Marija Kuman, Ellena Šušteršić, Dina Viduka, Maksim Vrkić i Mirta Zubčić. Po jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju su osvojili: Lea Ikić, Ivano Kuman, Noa Kuman, Frane Surać. Po jednu zlatnu i jednu brončanu medalju su osvojili: Barbara Jerak i Ema Krstić dok su po jednu zlatnu medalju osvojili: Pavle Mandić, Mate Molnar i Vito Petani. Dvije srebrne medalje osvojili su:  Ana Grubelić, Karla Mužanović, Mihovil Ninčević i Danica Sorić, jednu srebrni i jednu brončanu medalju osvojila je Emilila Brbabić, dok su po jednu srebrnu medalju osvojili Stela Grabovac i Šimun Zdrilić. Dvije brončane medalje Matej Jurišić i Stjepan Svetko Šiković, dok su do jedne bronce doplivali: Dora Babić, Piero Bajlo, Andrija Jurišić, Stipe Kasun i Karla Torbarina.

Na natjecanju su nastupili:  Dora Babić, Diego Bajlo, Piero Bajlo, Anja Bašić, Lana Bašić, Petar Bibić, Matej Brala, Bartol Brnabić, Emilia Brnabić, Dina Viduka, Stella Grabovac, Roko Grgić, Duje Grgić, Ana Grubelić, Rita Herceg, Lea Ikić, Lovre Jerak, Barbara Jerak, Matej Jurišić, Andrija Jurišić, Ivan Jurišić, Stipe Kasun, Ema Krstić, Marija Kuman, Noa Kuman, Ivano Kuman, Mate Molnar, Karla Mužanović, Mihovil Ninčević, Vito Petani, Danica Sorić, Frane Surać, Paula Surać, Stjepan S. Šiković, Ellena Šušteršić, Karla Torbarina,  Maksim Vrkić, Šimun Zdrilić, Roko Zubčić, Mirta Zubčić.