HT prva liga

Osijek u sudačkoj nadoknadi srušio Hajduk

Davor Javorovic/PIXSELL

U derbi-susretu 8. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Hajduka s 2-1 (0-0) golom u posljednjim sekundama susreta

Osječani su pogotkom Erosa Grezde u 93. minuti pobijedili Hajduk, a pobjeda je tim slađa jer došla nakon vodstva Splićana. Osječani su u prvom  dijelu propustili dvije vrlike prilike - u 24. minuti je Ejupi krenuo sam prema golu Hajduka, a Stipica mu je obranio šut iz blizine, dok je dvije minute kasnije Barač pogodio gredu.

Već na početku drugog dijela Hajduk je poveo nakon što je Zoran Nižić pogodio nakon ubačaj s kuta, a samo minutu Osječani su izjednačili lijepom akcijom koju je golom okončao Haris Hajradinović.

U zadnjim sekundama susreta, kada se očekivao remi, Osijek je izveo brzi protunapad, a Eros Grezda je iskosa s desetak metara potpuno sam donio pobjedu domaćinu.

Osijek je ostao četvrti s 15 bodova, Hajduk ima 16, Rijeka 18, dok Dinamo vodi s 19 bodova i utakmicom manje.

Pred 7000 gledatelja na stadionu u Gradskom vrtu sudio je Mlakar iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Nižić (50), 1-1 Hajradinović (51), 2-1 Grezda (90+3).