Stolni tenis

Drugi poraz naših stolnotenisačica na Europskom prvenstvu

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija je u susretu 2. kola skupine A na ekipnom Europskom prvenstvu u Luxembourgu izgubila od Švedske 1-3 upisavši drugi poraz u skupini

Ranije u srijedu ženska reprezentacija je izgubila od Mađarske s 0-3 bez da je osvojila set, a protiv Šveđanki su naše djevojke ostvarile jednu pobjedu.

U prvom susretu Mirela Đurak je izgubila od Li Fen 0-3 (9-11, 6-11, 6-11), a potom je Dorina Srebrnjak u dramatičnom dvoboju pobijedila Matildu Ekholm 3-2 (6-11, 11-13, 11-9, 11-9, 11-7) nakon što je gubila 0-2 u setovima.

Sličan rasplet umalo smo vidjeli i u trećem meču. Mateja Jeger je izgubila prva dva seta od Linde Bergstrom (6-11, 7-11), potom je dobila iduća dva izjednačivši rezultat (11-7, 11-8), da bi u odlučujućem, petom izgubila 8-11.

Treći bod i pobjedu Šveđankama osigurala je Fen Li pobjedom protiv Dorine Srebrnjak 3-0 (11-4, 11-5, 11-5).

U trećem kolu naše će djevojke u četvrtak igrati protiv Njemačke.

U ranije odigranim susretima muška stolnoteniska reprezentacija je u susretu je 1. kola skupine A svladala Bjelorusiju s 3-1.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Andrej Gaćina koji je pobijedio u oba svoja nastupa, u prvom je s 3-1 (11-7, 9-11, 12-10, 11-9) svladao Pavela Platonova, a onda je s 3-0 nadigrao Aleksandra Hanina s 3-0 (11-4, 11-3, 11-9).

Pobjedu je ostvario i Tomislav Pucar koji je u prvom susretu meča bio bolji od Hanina s 3-1 (8-11, 11-5, 11-9, 11-8).

Jedini poraz upisao je Frane Kojić kojega je s 3-1 (11-9, 11-5, 5-11, 11-5) pobijedio Gleb Šamruk. Preostala dva dvoboja u skupini naši će stolnotenisači igrati u četvrtak, protiv Njemačke (10 sati) i Španjolske (19 sati).