Serie a 17/18

Italija: Inter teško protiv Genoe, Sampdorija srušila Milan

Twitter / @sampdoria

U susret šestog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je teškom mukom pobijedio Genou 1-0, dok je u drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija pobijedila Milano 2-0

Pobjedu Interu donio je Danilo D'Ambrosio golom u 88. minuti.

Inter je dominirao veći dio utakmice, ali nikako nije uspio probiti raspoloženog Mattiju Perina. U prvom poluvremenu domaćin je najbliže pogotku bio u 45. minuti kada je Marcelo Brozović pogodio vratnicu. Ipak, obrana momčadi Ivana Jurića je kapitulirala u 88. minuti kada je D'Ambrosio zabio nakon ubačaja iz kornera.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Brozović igrao do 81. minute. Gosti su u samoj završnici ostali bez dvojice isključenih igrača. U 90. minuti je isključen Stephane Omeonga, a u drugoj minuti sudačke nadoknade i Adel Taarabt.

U drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija je pobijedila Milan 2-0. Golove za Sampdoriju zabili su Duvan Zapata (72) i Ricardo Alvarez u sudačkoj nadoknadi.

Ivan Strinić za domaće i Nikola Kalinić za goste odigrali su svih 90 minuta.

Lazio je na gostovanju pobijedio Veronu 3-0 golovima Cire Immobilea (24-11m, 40) i Adam Marušića (60). Ivan Vargić nije branio za goste.

Na ljestvici vode Napoli i Juventus sa po 18 bodova, dok je Inter treći sa 16 bodova.