Nogomet, Afrički kup nacija

Mali i Egipat bez pogodaka, El Hadary oborio rekord

CAF Online

U susretu 1. kola D skupine afričkog Kupa nacija Mali i Egipat su odigrali utakmicu bez golova

Bio je to peti remi na prvenstvu u prvih osam susreta, te ček sedmi susret u kojem je palo manje od tri gola. Jedina utakmica s više od tri gola bio je dvoboj Alžira i Zimbabvea koji je završio 2-2.

Utakmicu je obilježio egipatski vratar Essam El Hadary koji je sa 44 godine postao najstariji igrač koji je nastupio na afričkom Kupu nacija. Vratar egipatske Wadi Degle oborio je rekord sunarodnjaka Hossam Hassana koji je do sada bio najstariji sudionik afričkog prvenstva sa 39 godina, pet mjeseci i 24 dana.

El Hadary je utakmicu protiv Malija započeo na klupi, međutim zbog ozljede Ahmeda El Shennawyja ušao je u igru već u 25. minuti.

U prvom susretu iz ove skupine Gana je pobijedila Ugandu 1-0. Pobjedu afričkom doprvaku donio je napadač Bilićeva West Hama Andre Ayew golom iz jedanaesterca u 32. minuti.

U susretima drugog kola, 21. siječnja sastaju se Gana - Mali i Egipat - Uganda.