prijateljska utakmica

Hrvatski futsal majstori po drugi u dva dana svladali moćne Talijane

Iva Perinčić

U zadarskoj dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku izbornik Mato Stanković i njegovi igrači nastavili svoj niz pobjeda u prijateljskim utakmicama, ponovno nadjačavši Talijane, reprezentaciju koju do ogleda u četvrtak još nisu bili pobijedili.

Vrlo sadržajna, uzbudljiva i zanimljiva utakmica završena je rezultatom 4-3 za Hrvatsku, a za vodstvo se pobrinuo Matošević u 15. minuti, nakon što je iz prvog pokušaja pogodio vratnicu.

Nedugo prije odlaska na odmor Hrvatska je povela 3-0, zahvaljujući prekrasnom potezu Marinovića koji je "okrenuo" svog čuvara i pogodio rašlje, a odmah potom je i proigrao Jelovčića za novi pogodak.

Italija je početkom drugog poluvremena smanjila preko Murila, nakon kornera, ali je Marinović u 34. minuti osvojio loptu i krenuo prema talijanskom vrataru Micoliju te ga zaobišao za 4-1.

Talijani su tada zaigrali s igračem-vratarem te su do kraja uspjeli smanjiti golovima Merlima i Murila, ali do poravnanja više nije mogla te su tako hrvatski reprezentativci odličan dojam upotpunili i vrhunskim rezultatom.

HRVATSKA - ITALIJA 4-3 (3-0)

Prijateljska utakmica, Zadar.

Strijelci: 1-0 - Matošević (15'), 2-0 - Marinović (19'), 3-0 - Jelovčić (20'), 3-1 - Murilo (22'), 4-1 - Marinović (34'), 4-2 - Merlim (35'), 4-3 - Murilo (37')

Hrvatska: Jukić, Kanjuh, Grcić, Grbeša, Perišić, Jelovčić, Babić, Marinović, Jelavić, Matošević, Suton, Horvat, Mudronja, Luketin, izbornik: M. Stanković

Italija: Micoli, Boaventura, Bordignon, Cesaroni, Crema, Julio De Oliveira, Ercolessi, Fortini, Manfroi, Mentasti, Merlim, Ferreira, Schinina, Chinchio, trener: R. Menichelli