Nogomet, Liga prvaka

Liga prvaka: Druga pobjeda Spartaka

Prva utakmica 2. kola nogometne Lige prvaka odigrana je u Moskvi, na Lužnjiki stadionu. Spartak je lakoćom svladao slovačkog predstavniku Žilinu s 3-0.

Bila je to druga pobjeda u isto toliko nastupa Spartaka, a podsjetimo da je u premijernom ogledu skupine F svladao kao gost Marseille na Velodromeu s 1-0.

Ovom prilikom su ih prema tri boda vodili Brazilci. Dva je pogotka postigao Ari, a sve je u zadnjoj minuti utakmice zaokružio Ibson, koji je ušao s klupe za pričuve tijekom drugog dijela.

Spartak je bio daleko bolja momčad, te je imao trostruko više udaraca prema suparničkim vratima (23-8). Ari da Silva Ferreira je načeo gostujućeg vratara Dubravku u 34. minuti, a svoj je klub prema tri boda usmjerio u 61. kada je zabio i drugi pogodak.

Žilina je, pak, u dvije utakmice Lige prvaka primila čak sedam pogodaka (u prvoj utakmici ih je Chelsea pobijedio 4-1).

U večernjem se terminu u ovoj skupini na Stamford Bridgeu sastaju Chelsea i Marseille.