Serie A 2016/17

Serie A: Šestica Lazija, novi poraz Genoe

sslazio.it

Nogometaši Genoe koje predvodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić produžili su niz bez pobjede na sedam kola nakon što su u susretu 23. kola Serie A na svom travnjaku izgubili 0-1 od Sassuola

Genoa je u zadnjih sedam kola upisala pet poraza i dva neodlučena rezultata i polako klizi prema opasnoj zoni. Srećom još uvijek dovoljno veliku zalihu bodova da ne mora strahovati od ispadanja.

Pogodak odluke zabio je Lorenzo Pellegrini u 26. minuti.

Nakon što je u subotu Napoli zabio sedam golova Bologni, tek nešto manje uvjerljiv bio je Lazio koji je na gostovanju kod 'fenjeraša' Pescare slavio 6-2.

Domaćin se držao u prvom poluvremenu koje je završilo 2-2, no u nastavku su gosti zabili četiri gola za uvjerljivo slavlje.

Junak utakmice bio je četverostruki strijelac Marco Parolo (10, 14, 49, 77), a golove su zabili i Keita Balde Diao (57), te Ciro Immobile (69). Za Pescaru su pogodili Ahmed Benali (29) i Gaston Brugman (41). Ivan Vargić nije nastupio za goste.

U ranijem terminu Milan je na Sam Siru izgubio od Sampdorije 0-1, a pobjednički pogodak zabio je Muriel iz jedanaesterca u 70. minuti.

Rossoneri su na koncu 2016. bili na trećem mjestu Serie A, a u Novoj godini su u pet susreta upisali samo jednu pobjedu i pali na osmo mjesto.

Mario Pašalić je za domaćine igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Ignazio Abate, dok Ante Budimir i Lorenco Šimić nisu igrali za goste.

Chievo i Udinese su odigrali bez golova, a Andrija Balić i Stipe Perica nisu nastupili za Udinese.

Na ljestvici vodi Juventus sa 51 bodom, Napoli je drugi sa 48 bodova, a Roma je treća sa bodom manje. Torinsku 'Staru damu' u nedjelju očekuje veliki derbi protiv Intera, dok će Roma u utorak ugostiti Fiorentinu.

REZULTATI

Atalanta - Cagliari 2-0 (Gomez 4, 17)

Empoli - Torino 1-1 (Pucciarelli 45+2 / Belotti 11)

Pescara - Lazio 2-6 (Benali 29, Brugman 41 / Parolo 10,14,49,77, Balde Diao 57, Immobile 69)

Chievo - Udinese 0-0

Genoa - Sassuolo 0-1 (Pellegrini 26)

Milan - Sampdoria 0-1 (Muriel 70-11m)