Tenis

Čilić i Ćorić za četvrtfinale Rotterdama

Igor Kralj/PIXSELL

Marin Čilić i Borna Ćorić odmjerit će međusobno snage u 2. kolu ATP turnira iz Serije 500 koji se za nagradni fond od 1,854,365 eura

Marin je do svoje prve pobjede nakon starta na Australian Openu stigao preko Benoita Pairea (42. na ATP listi) i to nakon tri seta - 5:7, 6:3, 6:2. Francuz je igrački popustio tek nakon breaka za 3:2 u odlučujućem setu. Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda našeg tenisača.

Borna je, pak, svoju prvu pobjedu još od kraja kolovoza prošle godine i Cincinnatija dohvatio u iscrpljujućem meču protiv Rusa Karena Hačanova (48. na ATP listi), bilo je 7:6(6), 7:6(10) nakon dva sata i 16 minuta igre. Hačanov je vodio 5:2 u drugom setu, no Borna je našao snage za povratak, na kraju i pobjedu u maratonskom tie-breaku gdje je spasio četir set-lopte.

Bit će to treći susret Marina i Borne, prvi hrvatski reket slavio je u oba prethodna dvoboja.