košarka, a-1 liga

Ana Vrsaljko bez milosti prema bivšim suigračicama

Košarkašice Zadra poražene su sinoć od ekipe Šibenika na Baldekinu u susretu 19. kola A-1 lige rezultatom 79-57.

Šibenčanke su krenule u utakmicu odlučne da napokon nakon sedam uzastopnih poraza od Zadranki upišu pobjedu, te su vrlo brzo povele 7-0 i 10-2, ali na isteku 5. minute Zadranke se vraćaju na 13-11. Ipak do kraja prve  četvrtine Šibenke bježe ponovo na +8, 23-15.

U drugoj dionici domaće djevojke u 15. minuti košem odlične Periše odlaze na +13, 34-21, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 40-31. Utakmica je zaključena početkom treće dionice kada serijom 15-5 Šibenke odlaze na velikih 55-36. Završilo je zasluženom pobjedom domaćih igračica rezultatom 79-57.

Šibenik je predvodila fenomenalna Zadranka, Ana Vrsaljko s 24 koša, 13 skokova i 4 asistencije za valorizaciju 34, dok je izvrsnoj Klaudiji Periša nedostajao samo jedan skok za triple-double: 10 poena, 11 asistencija i 9 skokova.

Kod Zadranki jedina dvoznamenkasta bila je Nina Dedić sa 14 koševa i 7 skokova. Zadranke su trenutačno četvrte s 9 pobjeda i 8 poraza, dok su Šibenke s 5 pobjeda i 11 poraza.

U 20. kolu Zadranke su slobodne, a u 21. kolu gostuju kod pretposljednje ekipe Broda na Savi.