košarka

Košarkaši Zadra slavili protiv Olimpije (81-78) i osigurali nastup u ABA ligi i sljedeće sezone

19

KK Zadar - KK Olimpija Zadar, Dvorana Krešimir Ćosić, 6.000 gledatelja Rezultat: 81-78

U dvorani Krešimir Ćosić pred oko 6 tisuća navijača u utakmici posljednjeg, 26. kola ABA lige košarkaši Zadra su svladali momčad ljubljanske Olimpije rezultatom 81-78 i osigurali ostanak u regionalnom društvu i sljedeće sezone.

Istovremeno u Novom Mestu su igrali Krka i Cibona.

Učitaj nove događaje ()

Zadar je slavio u utakmici sezone rezultatom 81-78 i osigurao nastup u ABA ligi i sljedeće sezone!

Krajina je zabio bacanje za 81-76, a konačni rezultat postavio je Oliver za 81-78. Pobjeda vrijedna igranja ABA lige i sljedeće sezone, iz koje će na koncu ispasti Krka bez obzira kako završilo u Novom Mestu. A završilo je pobjedom Krke 95-91.

Zadar ne bi bio Zadar kad ne bi zakomplicirao, Olimpija je smanjila na 80-76, a Krka je na 82-84

Ipak još nije gotovo u Zadru. Košem Jeffersona i tricom Barbarića evo Olimpije na 80-76. Cibona i dalje vodi u Novom Mestu 84-82

Zadar tricom Vladovića osigurava pobjedu, Zadar vodi 80-71, a Krka fgubi 79-84

Zadar ćemo i sljedeće godine gledati u ABA ligi. Vladović je zabio tricu za nedostižnih 80-71 i pobjedu Zadra iakjo je minuta do kraja.

U Zadru je 77-71, a u Novom Mestu 79-81

Košem Baraća Zadar odlazi na +3, 74-71. Suđena je namjerna pogreška na Baraću i pogađa jedno bacanje a nakon toga u dodatno napadu zabija za 77-71. U Novom Mestu Cibona vodi 79-81, ali tamo se igra tek 36. minuta. Stvari se trenutačno dobro razvijaju za Zadrane.

Zadar ima pola koša prednosti 72-71, a Krka vodi 78-77

Tijesno je i u Zadru i u Novom Mestu. O momčadi koja ostaje u ABA ligi očito će odlučivati posljednje sekunde

Zadar i dalje vodi 70-66, a Cibona se približila Krki na 73-72

U Zadru se rezultat dugo nije mijenjao, ali Zadrani su poveli +4, 70-66, dok je Cibona s -8, stigla samo pola koša 73-72 vodi Krka.

Zadar tricom Vladovića ponovo u vodstvu 67-65, Krka koncem treće vodi 73-67

Zadar se potpuno vratio u utakmicu i poveo tricom Jakova Vladovića. U Novom Mestu Krka vodi 73-67 ali tamo još nije završila 3- četvrtina.

Zadar se uspio vratit u utakmicu i izjednačit na 62-62, dok Krka bježi Ciboni na 68-62

Zadrani su uspjeli vratit iz ponora (53-62) i čak izjednačit na 62-62 koševima Ramljaka, ali je tricom Jeffersona Olimpija u posljednjih 10 minuta ipak ušla sa 62-65.

U Novom Mestu Krka protiv Cibone vodi 73-65.

Raspad sustava Zadra, Olimpija vodi 55-62, a Krka vodi 65-61

Zadar nikako da poveže igru što Olimpija koristi i bježi u jednom trenutku čak na +9, 53-62

Olimpija u Zadru vodi 53-56, a Krka u Novom Mestu 61-59

I dalje nije dobro, jer ovakvi rezultati znače da Zadar ispada iz ABA lige. Ipak, ima još 14 minuta do kraja. #igrajZadre