Košarka, PH za pretkadete

Pretkadeti Zadra na završnici PH!

Marin Sušić / HKS

Pobjedom nad Splitom s rezultatom 78-66, pretkadeti Zadra osigurali su nastup na završnom turniru Prvenstva Hrvatske

Dečki su pod vodstvom trenera Marina Pulje odgirali maestralno prvo poluvrijeme u kojem su Splićane ostavili na čak 23 koša zaostatka (49-26). Međutim, u nastavku je došlo do blagog opuštanja koje su 'žuti' pokušali iskoristiti, no ostalo je dovoljno snage i koncentracije u zadarskim redovima da se prednost obrani i utakmica privede kraju uz pobjedu i plasman na završni turnir na kojem će sudjelovati četiri momčadi.

Zadrane je u pobjedi predvodio Duje Brala koji je na parketu proveo svih 40 minuta, a postigao je 24 koša i dohvatio 9 skokova. Horvat i Matulina su postigli svaki po 13, Klarica 11, a Klarić 10.

Preostala tri sudionika završnice PH biti će poznata nakon što svoje utakmice završe DOŠK i Đakovo, Zagreb i Cedevita, te Cibona i Kvarner.