Plivanje

PK Jadera: Devetnaest medalja s dva natjecanja

Plivači Jadere proteklog su vikenda nastupili na mitinzima na Korčuli i u Zagrebu

22. i 23. travnja  mlađi su kadeti i početnici Jadere po prvi put nastupili na Korkyra mitingu koji se održao na 25m bazenu u Korčuli. Pod vodstvom trenera Ante Džaje i Edgara Nimca na ovom natjecanju je 16 članova Jadere koji su doplivali do pehara i 12 medalja (6xzlato, 3xsrebro, 3xbronca) te niza osobnih rekorda.

Briljantan nastup na ovom natjecanju imao je mlađi kadet Lovre Jerak (05) koji je doplivao do zlatnih medalja u svim disciplinama. Svoju svestranost dokazao je zlatnim medaljama osvojenim u svim plivačkim tehnikama tako je redom do medalja stigao u disciplinama: 100m leđno (1:16.47), 100m slobodno (1:07.25), 50m leptir (31.92), 100m prsno (1:25.23) i u najdužoj dionici programa 200m slobodno (2:30.85). Lovre je svojim rezultatima na ovom natjecanju osvojio i pehar za najuspješnijeg natjecatelja A i B kategorije.

U kategoriji početnika do cijele palete medalja je doplivao Dominik Duje Spahija (08). Zlatnu medalju je osvojio u disciplini 50m leđno (42.92), do srebra je stigao u disciplini 50m slobodno (38.61), dok je brončanu medalju osvojio u disciplini 100m mješovito (1:42.17).

Mlađa kadetkinja Ema Krstić (06) je doplivala do dvije medalje, srebro je osvojila u disciplini 200m slobodno (2:36.55), dok je do brončane medalje stigla u disciplini 50m leptir (36.90)

Po jednu medalju su osvojili i ml.kadet Diego Bajlo (05) koji je u disciplini 200m slobodno s vremenom 2:32.26 doplivao do srebrne medalje, dok je mlađa kadetkinja Rita Herceg (07) do brončane medalje stigla u disciplini 100m prsno s vremenom 1:41.79.

Na natjecanju su nastupili: Diego Bajlo, Stjepan Baraba Čulina, Roko Grgić, Rita Herceg, Lovre Jerak, Stipe Kasun, Ema Krstić, Dominik Paleka, Melanie Pavlović, Vito Petani, Dominik Duje Spahija, Marko Spahija, Frane Surać, Anđelo Šabić, Roko Zubčić, Aneta Zurak.

U istom terminu u Zagrebu na 50m bazenu Utrina održan je 16. Plivački miting ZPK 2017. Na ovom natjecanju pod vodstvom trenera Marijana Čuline nastupilo je 7 članova Jadere: Sandro Barić, Duje Grgić, Tonka Krstić, Dorijan Marin, Andrija Smolić, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić koji su osvojili isti broj medalja i to 1xzlato, 2xsrebro i 4xbroncu te isplivali norme za ljetno Prvenstvo Hrvatske.

Mlađi junior Sandro Barić (01) je doplivao do dvije medalje, jedino zlato na ovom natjecanju osvojio je u disciplini 50m prsno s vremenom 32.16, dok je do srebra doplivao u disciplini 100m prsno (1:11.17).  U istoj kategoriji do tri medalje je doplivala Tonka Krstić (03); srebro je osvojila u disciplini 400m mješovito (5:24.00) dok je brončane medalje osvojila u disciplinama 200m mješovito (2:35.61) i 200m leptir (2:32.23). Po jednu brončanu medalju su osvojili Ellena Šušteršić (03) u disciplini 50m slobodno (29.02) i Duje Grgić (01) u disciplini 100m leptir (1:02.62).

Na ovom natjecanju do normi za ljetno Prvenstvo Hrvatske doplivali su: Sandro Barić, Duje Grgić, Tonka Krstić, Andrija Smolić, Mateo Škalec i Ellena Šušteršić.